Acest site foloseste cookie-uri. Apasati butonul alaturat pentru o navigare cat mai usoara.
Daca folositi acest site, sunteti de acord cu utilizarea cookie-urilor.
X Acest site foloseste Cookies.
Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Detalii aici

Logitech lanseaza G910 Orion Spark RGB Mechanical Keyboard


Logitech lanseaza G910 Orion Spark RGB Mechanical Keyboard
de la 18 Sep. 2014
Tags: logitechorion sparktastaturaeuropaprofilesdkjocuri video

Logitech a lansat miercuri G910 Orion Spark RGB Mechanical Keyboard. Tastatura dispune de noi switch-uri mecanice Romer-G exclusive ce ofera o actionare mai rapida cu 25 de procente in comparatie cu oricare alt model de switch mecanic, durabilitate prelungita si iluminare inteligenta.


“Aceasta tastatura este rezultatul unui proces indelung de dezvoltare din partea echipei noastre. Aceasta incorporeaza idelile gamerilor si atletilor eSports care ne-au ajutat la crearea unui dispozitiv mecanic de generatie viitoare,” a precizat Vincent Tucker, director al segmentului Logitech gaming. “Echipa noastra a fost insarcinata cu dezvoltarea unei tastaturi care imbunatateste notabil experienta de gaming, iar Logitech Orion Spark indeplineste aceasta misiune.”

Orion Spark dispune de noi switch-uri exclusive Romer-G, componente ce nu pot fi gasite intr-o alta tastatura. Dispunand de un punct de actionare de 1,5 mm, switch-urile Romer-G inregistreaza apasarile tastei mai rapid cu pana la 25 de de procente fata de alte switch-uri mecanice de pe piata. Durabilitatea lor este imbunatatita la 70 de milioane de apasari de taste.

Iluminarea pentru fiecare tasta a tastaturii Orion Spark poate fi personalizata individual, utilizatorii putand selecta dintr-o paleta de 16,8 milioane de culori. Utilizatorii pot desemna tastele cu culoarea preferata astfel incat sa acceseze rapid diferite comenzi sau sa stabileasca iluminarea in functie de fiecare joc in parte. Iluminarea este centrata in interiorul fiecarui switch si este controlata de o optica precisa, care asigura ca literele inscriptionate pe fiecare tasta sunt iluminate in mod egal.

Arx Control este o noua aplicatie dezvoltata de Logitech G care functioneaza cu Logitech Gaming Software si care ofera o multitudine de informatii pe dispozitivul mobil: detalii depre inteligenta in-game, informatii despre performanta sistemului sau despre comenzile media. Folosind Arx Control, dezvoltatorii de jocuri SDK pot crea applet-uri personalizate pentru a oferi continut unic jocului lor. Dezvoltatori majori precum Valve au dezvoltat deja modele si cauta modalitati de integrare pentru platforma Steam si pentru popularele lor jocuri. Tastatura Orion Spark dispune de un dock special ce suporta dispozitivele iOS si Android, oferind astfel acces usor la informatiile Arx Control.

De asemenea, utilizatorii pot personaliza jocul preferat alocand comenzi de joc si macro-uri celor noua taste G programabile, ce faciliteaza acces usor si rapid la comenzi complexe. Orion Spark suporta pana la 27 de comenzi pe cele trei profile iar setarea lor este usoara cu ajutorul Logitech Gaming Software. Tastatura Logitech Orion Spark va fi disponibila in Europa din luna noiembrie 2014 la un pret recomandat de 179,99 Euro.Ti-a placut acest articol?
Da Like, Printeaza sau trimite pe Email!
Cat de utila va este aceasta informatie?
Noteaza folosind stelele

Rating:


Nota: 5 din 5 - 1 vot.
Manager


Newsletter zilnic GRATUIT
Manager de succes - 6 strategii imbatabile
Aboneaza-te GRATUIT la Newsletter-ul Manager.ro pentru a primi cele mai proaspete informatii si analize referitoare la subiectele care te intereseaza!


Da, doresc să descarc GRATUIT cadoul si să primesc informaţii despre produsele, serviciile, evenimentele etc. oferite de Rentrop & Straton
Termeni si conditii de utilizare a site-ului Nota de informare
Top imagine

Comentarii

0 comentarii


Atentie! Pentru a activa formularul, trebuie sa raspundeti corect la intrebare!

Top imagine
Newsletter zilnic GRATUIT
Manager de succes - 6 strategii imbatabile
Aboneaza-te la newsletterul Manager.ro si primeste ultimele noutati pe email.

Va oferim CADOU un Raport Special Gratuit  "Manager de succes - 6 strategii imbatabile".

Consilier Managementul DeseurilorCele mai citite stiri
Ultimele comentarii
Advertisement
Aboneaza-te la Newsletterul Gratuit.
Zilnic in Inboxul tau.
Din fericire, NU scriem despre
cancan, showbiz, lifestyle sau scandal.

Adauga e-mailul tau pentru Stiri din Romania reala, cu informatii zilnice, articole din economie, politic si administrativ.

Da, vreau sa primesc newsletterul zilnic.