32 de lucruri bizare pe care candidatii le-au scris in CV-urile lor

Copierea de continut din prezentul site este supusa regulilor precizate in Termeni si conditii! Click aici.
Prin utilizarea siteului sunteti de acord, in mod implicit cu Termenii si conditiile! Orice abatere de la acestea constituie incalcarea dreptului nostru de autor si va angajeaza raspunderea!
X
32 de lucruri bizare pe care candidatii le-au scris in CV-urile lor 32 de lucruri bizare pe care candidatii le-au scris in CV-urile lor
de Manager.ro la 15 Dec. 2013
Urmareste-ne pe Google News
cvcv-uricv-urile candidatilorexperientamunca

Robert Half, fondatorul firmei de recrutare Robert Half International, a inceput sa prezinte cele mai ciudate lucruri pe care le-a citit in CV-urile candidatilor, in circulara companiei, incepand cu 1966. Aceasta indeletnicire a devenit un obicei. Mai jos sunt cele mai bizare lucruri pe care oamenii le-au scris in CV-uri in ultimii aproape 50 de ani.

Obiective:
 
"Sa-mi asigur un job sau o cariera".
"Sa devin miliardar".
"Vreau sa lucrez in compania dumneavoastra. O sa-mi dati misiuni dificile si le voi duce la bun sfarsit cu maxima eficienta, apoi voi ajunge in varful ierarhiei, profitand la maxim de oportunitati, imbogatindu-mi cunostintele si aptitudinile si lasand in urma toate slabiciunile".
"Doresc un job full time pentru a scapa de datorii".
"Vreau un job motivant, care sa imi ofere recompense materiale, intr-o... "
"Sunt in cautarea unei cariere motivante, unde imi pot demonstra aptitudinile, deoarece sunt mereu in cautarea unei oportunitati mari, am idei multe, o imaginatie bogata, pasiune, curiozitate si gandesc foarte profund".
"Vreau sa port pene la munca. Desigur, discutam despre o costumatie adecvata".
 
Calificari:
 
"Am ceva experienta in industria tehnologica, acumulata in urma cu 20 de ani".
"Am un par spectaculos".
 
Experienta:
 
"In calitate de administrator, am coordonat intalnirile, am facut aranjamentele de calatorie si l-am ajutat pe paznic sa puna insignele in pieptul invitatilor". 
"Asistent de marketing: Pe vremea cand scriam si editam biografiile unor actori pentru piesele de teatru, le-am explicat celor necunoscuti ca nimanui nu-i pasa daca au roluri principale".
"Am raspuns la telefoane, am completat documente, am raspuns la emailurile clientilor si am indepartat mirosurile din birou".
"Experienta? Multa".
"Manager de restaurant. Am curatat dupa angajati si i-am supravegheat in activitatea lor".
"Am peste 8 ani de experienta, 5 in analiza, design si testarea aplicatiilor client/server".
"Am lucrat la raionul de barbati al unui magazin, fiind cu ochii pe tricouri si pantaloni".
"O afacere de familie fara potential... Proprietarul si managerii, tatal si fratii mei, nu au simtul afacerilor".
 
Educatie:
 
"Relatii publice minore".
"Am urmat cursurile unei facultati".
"Am urmat un curs denumit "Cum sa ai rabdare cu un sef nerabdator".
 
Realizari/Premii:
 
"Pot sa ma deplasez in voie, deoarece nu sunt legat de telefonul, emailul, contul meu de Facebook sau alt dispozitiv electronic".
"Ultimul meu client mi-a spus "Dumnezeu", astfel incat e o recompensa suficienta".
"Am fost pe lista decanului in facultate; am avut roluri "onorabile" in liceu si scoala generala".
"Am primit foarte multe premii. Am adus acasa trofee pentru locul I, II si III".
"Am numeroase certificari in domeniile hardware si software. As putea sa tapetez toata baia cu ele, dar nu m-ar lasa sotia, m-ar da afara din casa".
 
Calitati/Aptitudini:
 
"Experienta de-o viata in monitorizarea timpului".
"Stiu sa folosesc un calculator".
"Capacitatea de a-mi folosi forta muschilor pentru a ma propulsa in aer - pot sari, pot face sprinturi si pot arunca un obiect la mare distanta".
"O memorie excelenta; cunostinte excelente de matematica; o memorie excelenta".
 
Pasiuni/Hobby-uri:
 
"Michael Bolton".
"Barfa".
"Casatorita, cu opt copii. Prefer un program care sa implice multe deplasari". 

Ultimele NOUTATI

3 moduri de a purta costumul de dama
Life Style

3 moduri de a purta costumul de dama

today28 Mar. 2024
Joburile din Romania pentru care nu bate nimeni la usa patronilor:
Companii

Joburile din Romania pentru care nu bate nimeni la usa patronilor: "Nu vor sa munceasca"

today28 Mar. 2024
Pregatiti-va de noi scumpiri: sectorul Constructiilor, pus la pamant de preturile mari
Ultimele stiri economice

Pregatiti-va de noi scumpiri: sectorul Constructiilor, pus la pamant de preturile mari

today28 Mar. 2024
Anunturi apartamente ieftine de vanzare in Dubai: cat te costa sa te muti in Capitala Luxului
Imobiliare

Anunturi apartamente ieftine de vanzare in Dubai: cat te costa sa te muti in Capitala Luxului

today28 Mar. 2024
Depozitele bancare pot sa fie mai paguboase decat banii la saltea: cum trebuie sa calculezi castigul, de fapt. Nu dupa dobanda simpla
Financiar-Bancar

Depozitele bancare pot sa fie mai paguboase decat banii la saltea: cum trebuie sa calculezi castigul, de fapt. Nu dupa dobanda simpla

today28 Mar. 2024
Cel mai important eveniment din istoria recenta a Romaniei
Analize

Cel mai important eveniment din istoria recenta a Romaniei

today28 Mar. 2024
250.000 de romani nu au serviciu, sunt someri. Cum traiesc acesti oameni?
Companii

250.000 de romani nu au serviciu, sunt someri. Cum traiesc acesti oameni?

today28 Mar. 2024
Tara europeana unde pensionarii primesc 2.000 de euro lunar de la stat: sunt cei mai fericiti oameni din lume
Economie

Tara europeana unde pensionarii primesc 2.000 de euro lunar de la stat: sunt cei mai fericiti oameni din lume

today28 Mar. 2024
Legea nr. 296 2023 - Modificari MAJORE asupra mediului de afaceri din Romania

Aboneaza-te la Newsletterul Gratuit. Zilnic in Inboxul tau.

Vrei sa fii la curent cu cele mai noi articole despre Antreprenoriat, Economie, Imobiliare, Auto, IT&C si sa primesti GRATUIT Raportul Special:

"Legea nr. 296 2023 - Modificari MAJORE asupra mediului de afaceri din Romania"
Da, vreau informatii despre produsele Rentrop&Straton. Sunt de acord ca datele personale sa fie prelucrate conform Regulamentul UE 679/2016

Partenerii nostri

Te-ar putea interesa si

Pregatiti-va de noi scumpiri: sectorul Constructiilor, pus la pamant de preturile mari
Ultimele stiri economice

Pregatiti-va de noi scumpiri: sectorul Constructiilor, pus la pamant de preturile mari

today28 Mar. 2024
Anunturi apartamente ieftine de vanzare in Dubai: cat te costa sa te muti in Capitala Luxului
Imobiliare

Anunturi apartamente ieftine de vanzare in Dubai: cat te costa sa te muti in Capitala Luxului

today28 Mar. 2024
Depozitele bancare pot sa fie mai paguboase decat banii la saltea: cum trebuie sa calculezi castigul, de fapt. Nu dupa dobanda simpla
Financiar-Bancar

Depozitele bancare pot sa fie mai paguboase decat banii la saltea: cum trebuie sa calculezi castigul, de fapt. Nu dupa dobanda simpla

today28 Mar. 2024
Cel mai important eveniment din istoria recenta a Romaniei
Analize

Cel mai important eveniment din istoria recenta a Romaniei

today28 Mar. 2024

Aboneaza-te la Newsletterul Gratuit.
Zilnic in Inboxul tau.

Vrei sa fii la curent cu cele mai noi articole despre Antreprenoriat, Economie, Imobiliare, Auto, IT&C si sa primesti GRATUIT Raportul Special:

"Legea nr. 296 2023 - Modificari MAJORE asupra mediului de afaceri din Romania"


Da, vreau informatii despre produsele Rentrop&Straton. Sunt de acord ca datele personale sa fie prelucrate conform Regulamentului UE 679/2016
x