La Metrorex bate vant de angajari

de Alexandra Stanescu la 12 Ian. 2011
La Metrorex bate vant de angajari Tags: metroumetrorexgheorghe udristeioan radoi

Cand mai toate intreprinderile de stat si firmele particulare continua reducerile de personal, Metrorex mai are nevoie 500 de angajati la cei 4255 cati numara in prezent.



Cel putin asa spune nu directorul companiei ci liderul sindical Ion Radoi care motiveaza foamea de angajati cu extinderea retelei Metrorex.

Care extindere ca, din cate stim noi, in 20 de ani, s-au dat in folosinta vreo doi kilometri iar noile tronsoane, mai ales cel care ar trebui sa lege cartierul Drumul Taberei de centru, raman in stadiul de promisiune caci tocmai ce a fost contestata licitatia de alocare a primului tronson.

In schimb, directorul Metrorex, Gheorghe Udriste, promite ca va incerca realocarea personalului care a rezultat in urma automatizarii circulatiei trenurilor, intrucat nu mai putin de 44 de trenuri noi circula cu un singur mecanic.

Ti-a placut acest articol?
Da Like, Printeaza sau trimite pe Email!
Cat de utila va este aceasta informatie?
Noteaza folosind stelele

Rating:


Nota: 5 din 5 - 1 vot.

Alte articole similare pentru fiecare cuvant
click pe cuvantul dorit


Newsletter zilnic GRATUIT
Manager de succses - 6 strategii imbatabile

Aboneaza-te GRATUIT la Newsletter-ul Manager.ro pentru a primi cele mai proaspete informatii si analize referitoare la subiectele care te intereseaza!



Da, doresc să descarc GRATUIT cadoul si să primesc informaţii despre produsele, serviciile, evenimentele etc. oferite de Rentrop & Straton
Termeni si conditii de utilizare a site-ului Nota de informare
Top imagine

Comentarii

11 comentarii


Atentie! Pentru a activa formularul, trebuie sa raspundeti corect la intrebare!

luci 2012-05-01 13:29:45
sunt sudor cu experienta si autorizat as dori sa lucrez la metrorex cred ca daca esti muncitor si iti vezi de treaba nu cred ca trebuie pile cum se spune .UNDE AS PUTEA SA MA DUC SA DEPUN UN CV.AM MARE NEVOIE DE UN LOC DE MUNCA SI NU GASESC .
monica 2012-04-02 09:21:47
: pe oricine intrebi de la metrou,iti vor spune la fel: au prioritate la angajari intai rudele de gradul 1. mama mea a lucrat la metrou de cand s-a infiintat,acum e la pensie,si nu a reusit sa ma angajeze de 2 ani de zile..... e foarte greu sa intrii la metrou. si apropo,dir.gen. nu ia spaga,poate altii,dar el nu,si de asta sunt sigura 100%
Cineva din lumea asta 2011-10-11 01:11:35
Metrorex face angajari doar pe SPAGA grasa. Chipurile organizeaza concurs pentru ocuparea unor posturi dar , doar cei care dau spaga in Euro sunt cei angajati. O angajare costa cca 3 pana la 4000 de Euro. Degeaba te inscrii la concurs, degeaba te strofoci sa asterni pe hartie bagajul de cunostinte cumulat in anii de scoala, degeaba ai calificare pentru ca daca nu ai si Euro tot degeaba. Metrorex organizeaza intre ghilimele concurs pentru ca atunci cand sustii un examen ai si o tematica .Ceeace conducerea Metrorexului nu dispune de asa ceva . Concursul intre ghilimele este acoperirea conducerii pentru miile de Euro primite sub forma de Spaga. Ai Euro , esti angajat .Nu ai stai pe tusa.
bozomala rodica 2011-07-10 20:29:11
Doresc sa ma angajez casiera la Metrorex. Am experienta, arat bine, am bacalaureatul, curs de lucrator comercial, vorbesc engleza si stapanesc bine pc-ul? Mai trebuie si altceva in afara de o relatie?????ca asta n-am
Nicolae Ionela 2011-07-10 20:10:47
Vreau sa fiu angajata la curatenie ma pricep bine si am experienta.
Paula 2011-06-08 13:21:14
Doresc sa ma angajez in functia de casier metrorex
ana 2011-06-07 14:30:38
Numai copii celor care lucreaza la metrorex se pot angaja : sau cei care au pilele inradacinate puternic in sistem, altfel nu. Ati citit voi undeva anunturi pentru angajare la metrorex?
gabi 2011-06-07 12:08:51
Fiti siguri ca acum toti angajati de la Metrorex isi vor aduce copiii, nepotii etc...cred ca s-a dat unul de gol... ca pana acum desi s-au mai facut angajari, nu s-a facut public.
Cobuz Ionut 2011-06-07 10:03:21
Cum pot sa ma angajez si eu si cu cine sa iau legatura?NR meu de tel este 0725238642.Am nevoie urgent de un loc de munca.Va multumesc.
Dumitrascu Margareta 2011-04-26 13:02:13
Doresc sa ma angajez in functia de casier .
dragomirescu 2011-04-15 22:29:24
intrebarea mea este cum de faceti angajari cand de fapt la metrorex se angajheaza pe pile
Top imagine
Newsletter zilnic GRATUIT
Manager de succses - 6 strategii imbatabile

Aboneaza-te la newsletterul Manager.ro si primeste ultimele noutati pe email.

Va oferim CADOU un Raport Special Gratuit "MANAGER DE SUCCSES - 6 STRATEGII IMBATABILE"

Produse de management - REDUCERE 25%

Recomandari MANAGER.RO


Descarca Alerter Manager.ro