Acest site foloseste cookie-uri. Apasati butonul alaturat pentru o navigare cat mai usoara.
Daca folositi acest site, sunteti de acord cu utilizarea cookie-urilor.
X Acest site foloseste Cookies.
Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Detalii aici

Ce casa de avocatura promoveaza doi avocati in pozitia de senior associate


Ce casa de avocatura promoveaza doi avocati in pozitia de senior associate
de la 12 Aug. 2014
Tags: pelifilipcasa de avocaturacupru min

Mirona Apostu si Mihaela Ispas (foto) au fost promovate, incepand cu data de 1 august, in pozitia de senior associate in cadrul firmei de avocatura PeliFilip. In prezent, echipa PeliFilip cuprinde 17 senior associates, a anuntat casa de avocatura.


“Ne bucuram ca echipa noastra de seniori se extinde permanent, fiecare promovare reprezentand o noua confirmare a rezultatelor pe care colegii nostri le obtin in proiectele in care se implica. Avem, in momentul de fata, una dintre echipele cu cel mai mare grad de senioritate din piata si ne propunem sa o crestem in continuare organic, investind in tinerii din cadrul PeliFilip si recrutand absolventi cu potential, care sa se dezvolte in echipa noastra”, a declarat Francisc Peli, managing partner al PeliFilip.

Mirona Apostu este specializata in real estate si in domeniul financiar – bancar. Ea a fost implicata in tranzactii complexe care includ achizitii imobiliare in Romania, investigatii due diligence, redactarea si negocierea contractelor de inchiriere, dezvoltarea si finantarea de proiecte de real estate.

De asemenea, are expertiza in dezvoltarea si achizitia de ferme eoliene, printre cele mai recente proiecte la care a participat numarandu-se si asistarea unui important dezvoltator local in dezvoltarea si vanzarea partiala anticipata a unui centru comercial. Mihaela Ispas s-a alaturat PeliFilip in urma cu aproape patru ani, principalele arii de expertiza in care activeaza fiind corporate, fuziuni si achizitii, energie si resurse naturale.

Mihaela are, de asemenea, experienta in telecomunicatii, asigurari, piete de capital si probleme de reglementare. Printre proiectele recente pe care le-a coordonat se numara asistarea cumparatorului in privatizarea Cupru Min S.A, inclusiv realizarea analizei de due diligence si pregatirea documentatiei de atribuire; consilierea unei companii germane in achizitionarea unei ferme eoliene sau asistarea unui potential investitor – participant joint-venture - in etapa studiului de fezabilitate cu privire la cerintele de autorizare pentru functionarea si dezvoltarea unitatilor 3 si 4 ale centralei nucleare de la Cernavoda.  

PeliFilip este o firma de avocatura care asigura servicii juridice de inalta calitate cu ajutorul unei echipe care urmareste sa stabileasca standardul pe piata in ceea ce priveste dinamismul, intelegerea afacerilor clientilor si creativitatea solutiilor juridice aplicate. Specializati in proiecte complexe care necesita o abordare inovatoare, avocatii PeliFilip au o vasta experienta in diverse domenii, precum infrastructura si concesiuni, fuziuni si achizitii, energie, drept societar, piata imobiliara, concurenta, finantari si piete de capital, precum si dreptul muncii.Ti-a placut acest articol?
Da Like, Printeaza sau trimite pe Email!
Cat de utila va este aceasta informatie?
Noteaza folosind stelele

Rating:


Nota: 5 din 5 - 1 vot.
Manager


Newsletter zilnic GRATUIT
Manager de succes - 6 strategii imbatabile
Aboneaza-te GRATUIT la Newsletter-ul Manager.ro pentru a primi cele mai proaspete informatii si analize referitoare la subiectele care te intereseaza!


Da, doresc să descarc GRATUIT cadoul si să primesc informaţii despre produsele, serviciile, evenimentele etc. oferite de Rentrop & Straton
Termeni si conditii de utilizare a site-ului Nota de informare
Top imagine

Comentarii

0 comentarii


Atentie! Pentru a activa formularul, trebuie sa raspundeti corect la intrebare!

Top imagine
Newsletter zilnic GRATUIT
Manager de succes - 6 strategii imbatabile
Aboneaza-te la newsletterul Manager.ro si primeste ultimele noutati pe email.

Va oferim CADOU un Raport Special Gratuit  "Manager de succes - 6 strategii imbatabile".

Consilier Managementul DeseurilorCele mai citite stiri
Ultimele comentariiAdvertisement
Aboneaza-te la Newsletterul Gratuit.
Zilnic in Inboxul tau.
Din fericire, NU scriem despre
cancan, showbiz, lifestyle sau scandal.

Adauga e-mailul tau pentru Stiri din Romania reala, cu informatii zilnice, articole din economie, politic si administrativ.

Da, vreau sa primesc newsletterul zilnic.