Redactia Manager.ro

Alina Constantinescu
Editor
alinacon@manager.ro

Maria Nicutar
Editor
maria.nicutar@manager.ro

Mihaela Pascu
Editor
mihaelap@manager.ro
 
Mihai Balescu
Editor
Mihai.Balescu@manager.ro

Mihai Matei
Editor
mihai.matei@manager.ro

Alexandra Stanescu
Editor
Alexandra.Stanescu@manager.ro

 
Alina Bergescu
Editor
Alina.Bergescu@manager.ro

Andrei Straton 
Editor
andrei.straton@manager.ro

Camil Olareanu
Editor
Camil.Olareanu@manager.ro
 
George Marin
Editor
George.Marin@manager.ro
 
Bruno Medicina
Editor
Bruno.Medicina@manager.ro

Dan Panait
Editor
dan.panait@manager.ro

Mircea Enescu
Editor
Mircea.Enescu@manager.ro


 
Aboneaza-te la Newsletterul Gratuit. Zilnic in Inboxul tau.
Legea nr. 296 2023 - Modificari MAJORE asupra mediului de afaceri din Romania
Vrei sa fii la curent cu cele mai noi articole despre Antreprenoriat, Economie, Imobiliare, Auto, IT&C si sa primesti GRATUIT Raportul Special:

"Legea nr. 296 2023 - Modificari MAJORE asupra mediului de afaceri din Romania"


Magda Florea
Editorial de Magda Florea

Controalele Antifraudei de la ANAF se vor face cu pistolul la brau. Inspectorii vor fi inarmati cand vor merge la verificari

ANAF se reorganizeaza, conform unui proiect al Ministerului de Finante.     Controalele ANAF in 2024 vor fi mai dure si vor viza cu precadere e-Transport si e-Sigiliu. Antifrauda (Directia generale antifrauda fiscala - DGAF) va suferi schimbari substantiale, pentru a deveni mai eficienta in a combate evaziunea fiscala si frauda.  Controale Antifrauda ANAF 2024, ce se schimba   Astfel, inspectorii vor merge inarmati la anumite verificari.   "Obligatiile specifice, suplimentare comparativ cu alte functii generale din cadrul ANAF, precum punerea permanenta la dispozitia...
Ioan Straton
Editorial de Ioan Straton

Harta saraciei in Romania: top judete de care sa fugi, aici saracia e la ea acasa

In ultimele doua decenii, tara a inregistrat progrese remarcabile in ceea ce priveste cresterea economica, ajungand la un PIB per capita la paritatea puterii de cumparare (PPC) de 76% din media Uniunii Europene, o performanta comparabila cu Ungaria si superioara Greciei, Letoniei sau Croatiei.  Cu toate acestea, o analiza detaliata la nivel de judet dezvaluie o realitate mult mai complexa, marcand Romania ca un teritoriu al extremelor.   Bucuresti, capitala tarii, domina clasamentul ca fiind cel mai bogat judet, cu un PIB per capita la PPC de peste 260% din media UE, ceea ce il face de peste doua ori si jumatate mai...



Recomandari MANAGER.RO




Cele mai citite stiri




Aboneaza-te la Newsletterul Gratuit.
Zilnic in Inboxul tau.

Vrei sa fii la curent cu cele mai noi articole despre Antreprenoriat, Economie, Imobiliare, Auto, IT&C si sa primesti GRATUIT Raportul Special:

"Legea nr. 296 2023 - Modificari MAJORE asupra mediului de afaceri din Romania"


Da, vreau informatii despre produsele Rentrop&Straton. Sunt de acord ca datele personale sa fie prelucrate conform Regulamentului UE 679/2016
x