8 MARTIE: Felicitari virtuale pentru femeile speciale din viata ta

Copierea de continut din prezentul site este supusa regulilor precizate in Termeni si conditii! Click aici.
Prin utilizarea siteului sunteti de acord, in mod implicit cu Termenii si conditiile! Orice abatere de la acestea constituie incalcarea dreptului nostru de autor si va angajeaza raspunderea!
X
8 MARTIE: Felicitari virtuale pentru femeile speciale din viata ta
8 MARTIE: Felicitari virtuale pentru femeile speciale din viata ta
de Magda Florea la 08 Mar. 2022 Exclusiv
Urmareste-ne pe Google News
mesaje de 8 martiefelicitari 8 martieziua femeiiopt martiemesaje pentru mamamesaje de ziua femeii

Pe data de 8 martie se celebreaza Ziua Internationala a Femeii. Este un prilej unic pentru barbati, de a-si arata aprecierea pentru cele care le-au dat viata, pentru cele care ii insotesc in viata si pentru cele care fac parte din viata lor, intr-o mai mica sau mai mare masura. Sa ne amintim de importanta femeii in fiecare zi!


Cu prilejul zilei de 8 martie, mesajele venite din suflet si atent compuse prin ingineria cuvintelor, pot ajunge direct la inima unei femei. 8 martie trebuie sa ramana un prilej prin care se celebreaza femeia, fiinta fara de care viata nu ar fi posibila, si ... cum spun unii carcotasi, "alaturi de care este imposibila."

Noi va punem la dispozitie o serie de mesaje, clasificate in functie de femeia careia i se adreseaza, pentru ca voi sa oferiti importanta si atentia cuvenite fiecarei femei din viata voastra. Fie ca este mama, sotie, iubita sau sora, fiecare fiinta draga merita cateva cuvinte din suflet.

Felicitari de 8 martie pentru MAMA

"Scumpa mea, MAMA! Desi stiam ca primavara este un anotimp inchinat iubirii nu l-am sarbatorit niciodata ca atare. Dar primavara asta este atat de imbietoare, totul renaste si odata cu natura simt renascand si sentimentele mele pentru tine, care sunt mai puternice ca oricand. Fiecare primavara care a trecut peste noi a lasat in viata noastra un strop de viata, de vitalitate si de voie buna. Toate astea nu ar fi insemnat nimic daca nu ai fi fost alaturi de mine. Tu esti cea care mi-a transformat zilele intr-o primavara, tu esti cea care atunci cand mi-a fost rau ai fost alaturi de mine si m-ai incurajat, tu esti cea care cand mi-a fost bine m-ai incurajat sa merg spre mai bine. M-am gandit sa-ti multumesc pentru darurile minunate pe care mi le-ai facut de-a lungul timpului si am ales aceasta comoara in care am inchis toata dragostea mea pentru tine si o raza de soare din primavara asta frumoasa. Te iubesc, mama.”
 
„Daca viata ta ar depinde de iubirea pe care ti-o port…..ai fi nemuritoare!LA MULTI ANI, scumpa mea  MAMICA!
 
„Draga mea mama, Am cautat sa gasesc un cadou potrivit pentru tine… si cred ca l-am gasit. Sper sa-ti umple ziua de bucurie atunci cand il vei primi. La Multi Ani!”
 
„Stiu ca nu ti-am aratat mereu ca am apreciat ceea ce ai facut pentru mine. Iti sunt recunoscatoare ca exist. Tie iti datorez omul care sunt astazi, datorita tie sunt un om mai bun. Tu m-ai invatat sa ma respect si sa respect pe altii, tu esti cea care m-a invatat sa fiu toleranta, tu esti cea care m-a ascultat intotdeauna si care a fost alaturi de mine mereu”
 
„Iti sunt recunoscatoare pentru faptul ca m-ai iubit neconditionat si ca ai avut grija de mine toata viata, iti sunt recunoscatoare pentru ca iti pasa de viata mea, pentru ca ai mereu o vorba buna pentru mine cand lucrurile merg rau. Iti urez o zi plina de voie buna si sper ca dragostea mea sa iti umple  viata la fel cum dragostea pe care mi-ai purtat-o tu a umplut-o pe a mea. La multi ani, mama!”

” Iti multumesc ca m-ai iubit si m-ai invatat sa iubesc si pe ceilalti, dar mai ales pe tine. La multi ani, mami!”
 
„Unei singure fiinte din viata mea ii  datorez tot ceea ce eu am si ceea ce sunt azi. Ea mi-a dat nastere, m-a crescut si m-a invatat sa iubesc. Nu exista cuvinte care sa o descrie! Te iubesc, mama! La multi ani”
 
„Ziua de 8 Martie imi ofera prilejul potrivit pentru a-ti spune cat de mult insemni pentru mine. Vreau sa-ti multumesc pentru tot ceea ce am invatat de la tine: cum sa daruiesc neconditionat, cum sa am increde in mine. Tu ai fost cea care m-a iubit fara a cere nimic in schimb, tu esti cea care mi-a oferit sprijin si incurajari cand aveam nevoie, tu ai fost mereu alaturi de mine cand viata parea impotriva mea.Te iubesc, mamica mea…”
 
„Un gand marunt pentru iubirea imensa pe care ti-o port. La multi ani, mama!”
 
„Singura persoana care va avea intotdeauna incredere in mine, care va fi intotdeauna langa mine, care ma va iubi intotdeauna … intotdeauna mama mea! La multi ani!

Felicitari de 8 martie pentru SOACRA

"Mi-ai adus bucuria de a avea doua mame. Una aici, aproape, si una ceva mai departe. Iti multumesc pentru ca m-ai primit si adoptat cu atata caldura, bucurie si mandrie. La multi ani de 8 Martie, mama soacra!"
 
"Te admir din toata inima pentru cine esti, pentru eleganta ta, pentru calmul tau, pentru frumusete, pentru generozitate, pentru delicatete... Iarta-ma pentru toate momentele in care uit sa-ti arat asta. Iti multumesc! Sunt recunoscatoare ca esti in viata mea! La multi ani frumosi, luminosi, plini de iubire!"
 
"Fie ca primavara iubirii sa iti inunde sufletul cu bucuria si parfumul tuturor florilor sale. Iti doresc un 8 Martie cat mai frumos!"

"La multi ani! si va doresc sa aveti in suflete minunatele culori ale primaverii de care sa va bucurati!"
 
"De 8 Martie, ganduri curate impletite din iubire, alaturi de un sincer "La multi ani", celei mai grozave soacre!"

Felicitari de 8 martie pentru SORA

"Esti marea mea sursa de inspiratie. Te admir pentru curaj, pentru inventivitate, pentru puterea creatoare, pentru indulgenta, pentru blandete. Multumesc in fiecare zi ca am avut norocul sa fiu eu fratele tau. Sunt plin de recunostinta pentru dragostea si prietenia care nu se va sfarsi niciodata. La multi ani, surioara! "
 
"Astazi este ziua femeii este ziua ta. Un prilej pentru mine sa iti reamintesc cat tin la tine. Ca esti parte din sufletul meu. Ne curge acelasi sange prin vene. Dar si simtiri, trecut, educatie si atatea ganduri comune. Ne-am format impreuna. Ne-am fost mereu alaturi. Am ras, am plans, ne-am spus secrete... La multi ani, sora mea! "
 
"La multi ani, draga sora, sa ai parte de tot ce-ti doresti in lumea asta sa fii sanatoasa si fericita alaturi de familia ta. Ai grija de sufletul tau si... picteaza-ti viitorul doar in culori trandafirii! Este 8 martie, este ziua ta. Azi trebuie sa crezi in visele tale! LA MULTI ANI!"

Felicitari de 8 martie pentru FIICA
 
Fie ca toate implinirile frumoase, sanatatea si spiritul acestei zile sa te insoteasca pretutindeni!
 
Daca vezi ca soarele-ti rade prin par, daca simti miros de ghiocei, daca auzi ciripit de pasarele, atunci inseamna ca traiesti o noua primavara, cu mult mai frumoasa decat precedentele!
 
O primavara calda, lumina in suflet si in priviri. La multi ani de 8 Martie!
 
La multi ani de 8 martie pentru cea mai frumoasa si cuminte fiica!
 

Felicitari de 8 martie pentru SOTIE

„Azi uita cine esti si trezeste-te la viata o data cu natura. Fii un fluture zglobiu si aseaza-te pe prima floare a puritatii. Ziua sa-ti fie mai senina ca infinitul. La multi ani, floare a primaverii.Te iubesc”!
 
” Iti doresc ca aceste zile de primavara si rasaritul soarelui sa-ti aduca peste zi implinirea viselor alaturi de tot ceea ce poate fi: mai pur, mai sincer, mai curat… te iubesc!”
 
„Odata cu venirea primaverii, ai venit tu… a rasarit primul ghiocel si cu el dragostea mea pentru tine… ti-am daruit un buchet de flori si tu mi-ai daruit dragostea ta… si de atunci in sufletul meu e intotdeauna primavara… pentru ca acolo esti tu… tu esti primavara sufletului meu. Te iubesc!”
 
„Te port oriunde in gandurile mele si te simt chiar daca esti departe de mine! De 8 martie iti urez o primavara frumoasa, cu soare, fericire si toata dragostea prinsa intr-un frumos buchet de ghiocei ce vestesc venirea unei noi primaveri!”
 
„Pentru ca sunteti cele care insenineaza zilele barbatilor – desi ei se plang dar numai pentru ca asa s-au obisnuit – pentru ca sunteti cele care suflati dragoste peste orice faceti voi si familia voastra, pentru ca sunteti cele care numai cand priviti catre copiii vostri, dati lumii mai multa frumusete, pentru ca sunteti cele care gasesc in fiecare zi timp pentru orice problema si orice nevoie a celor dragi, pentru ca, desi va mai plangeti cateodata, o luati de la capat in fiecare zi, mai puternice si mai hotarate, pentru ca sufletul vostru stie ce e iubirea, cum se daruieste si cum se primeste ea… si pentru tot ceea ce reprezentati… pentru voi timpul se opreste putin in loc la fiecare inceput de Primavara, sa va aduca un omagiu…La multi ani!"

Felicitari de 8 martie pentru IUBITA

„Cand ma uit afara, vad doar vant si ploi. Cand ma uit la cer, e mereu innorat si cenusiu. Dar cand ma uit la tine stiu ca va veni timp frumos, pentru ca tu esti soarele si primavara mea. La multi ani!”
 
„Iti doresc ca aceste zile de primavara si rasaritul soarelui sa-ti aduca peste zi implinirea viselor alaturi de tot ceea ce poate fi: mai pur, mai sincer, mai curat… te iubesc!”
 
„Fluturele meu…. Frumusetea, ca si zborul si iubirea, de cenusa-si leaga firea. De-i stergi fluturelui praful, nici o vraja, nici o boare, nu-l vor face sa mai zboare.Tu esti fluturele meu si promit ca niciodata nu voi sterge praful dragostei de pe aripile tale. La multi ani!”
 
„De ziua ta… Ce as putea sa-ti doresc mai mult decat sa ai in suflet vesnic primavara?”

„Fie ca ziua de 8 Martie sa-ti aduca toata lumea la picioare, zambetul pe buze si toata fericirea de pe pamant. La multi ani, draga mea!”

Felicitari de 8 martie pentru PRIETENE SI COLEGE DE SERVICIU

Fie ca toate implinirile frumoase, sanatatea si spiritul acestei zile sa te insoteasca pretutindeni. Iti doresc un 8 Martie special!”
 
„La multi ani pentru o femeie de nota 10! Sa nu te schimbi niciodata!”
 
” Sa fii sanatoasa si o pofta permanenta de o retrezire la viata, o vesnica reinoire de forte si bucuria de a trai.
Asa sa fie, iti doresc cu drag…!
 
„De 8 martie iti uram o primavara frumoasa, cu soare, fericire si toata dragostea noastra prinsa intr-un frumos buchet de ghiocei ce vestesc venirea unei noi primaveri!”
 
„Fie ca toate implinirile frumoase, sanatatea si spiritul acestei zile sa va insoteasca pretutindeni…si fie ca primavara iubirii sa va inunde sufletul cu bucurie si cu parfumul tuturor florilor sale. Va doresc un 8 Martie cat mai frumos”
 
” Ziua asta sa fie un prilej de bucurie pentru noi toate, sa simtim mai putin apasarea grijilor si sa ne umplem gandurile si sufletul de caldura primaverii. La multi ani, tuturor femeilor!”
 
 "Iti doresc ca rasaritul soarelui sa-ti aduca peste zi implinirea viselor alaturi de tot ceea ce poate fi mai pur, mai sincer, mai curat. Un 8 Martie insorit!
 
” 1000 de flori si tot atatea ganduri bune pentru o persoana deosebita. Va doresc o zi speciala, la fel ca dumneavoastra. la multi ani!”
 
„Fie ca ziua de 8 Martie sa-ti aduca toata lumea la picioare, zambetul pe buze si toata fericirea de pe pamant. La multi ani!”























 

Senior Editor Manager.ro

Ultimele NOUTATI

Ce trebuie sa faci daca ti-a expirat permisul de conducere: reguli 2024
Noutati auto 2022 - stiri din domeniul auto

Ce trebuie sa faci daca ti-a expirat permisul de conducere: reguli 2024

today18 Apr. 2024
Cum poti sa incepi sa investesti la Bursa de Valori Bucuresti
Financiar-Bancar

Cum poti sa incepi sa investesti la Bursa de Valori Bucuresti

today18 Apr. 2024
Nichita Stanescu - o noua carte a marelui poet apare dupa 40 de ani de la moartea sa - De dor de sufletul lui Andersen
Cultura generala

Nichita Stanescu - o noua carte a marelui poet apare dupa 40 de ani de la moartea sa - De dor de sufletul lui Andersen

today18 Apr. 2024
GHID FISCAL. Noi reguli de la ANAF pentru persoanele fizice care inchiriaza sau subinchiriaza bunuri mobile si imobile: cum se calculeaza taxele catre stat
Ultimele stiri economice

GHID FISCAL. Noi reguli de la ANAF pentru persoanele fizice care inchiriaza sau subinchiriaza bunuri mobile si imobile: cum se calculeaza taxele catre stat

today18 Apr. 2024
Primele semne clare de criza in imobiliare incep sa apara: raport oficial de la o institutie a statului
Imobiliare

Primele semne clare de criza in imobiliare incep sa apara: raport oficial de la o institutie a statului

today18 Apr. 2024
Idei de activitati care-ti aduc bani de acasa: iti trebuie doar un calculator, internet si un card bancar pe care sa ti se vireze banii
Banii tai - sectiune de educatie financiara

Idei de activitati care-ti aduc bani de acasa: iti trebuie doar un calculator, internet si un card bancar pe care sa ti se vireze banii

today18 Apr. 2024
Cele mai grave greseli la volan: aceste gesturi duc anual la mii de decese
Noutati auto 2022 - stiri din domeniul auto

Cele mai grave greseli la volan: aceste gesturi duc anual la mii de decese

today17 Apr. 2024
Verificari obligatorii la masina, cand vine vara: nu mai amana vizita la service
Noutati auto 2022 - stiri din domeniul auto

Verificari obligatorii la masina, cand vine vara: nu mai amana vizita la service

today17 Apr. 2024
E-FACTURA. E-TRANSPORT: SANCTIUNI. AMENZI. SOLUTII PRACTICE

Aboneaza-te la Newsletterul Gratuit. Zilnic in Inboxul tau.

Vrei sa fii la curent cu cele mai noi articole despre Antreprenoriat, Economie, Imobiliare, Auto, IT&C si sa primesti GRATUIT Raportul Special:

"E-FACTURA. E-TRANSPORT: SANCTIUNI. AMENZI. SOLUTII PRACTICE"
Da, vreau informatii despre produsele Rentrop&Straton. Sunt de acord ca datele personale sa fie prelucrate conform Regulamentul UE 679/2016

Partenerii nostri

Te-ar putea interesa si

Nichita Stanescu - o noua carte a marelui poet apare dupa 40 de ani de la moartea sa - De dor de sufletul lui Andersen
Cultura generala

Nichita Stanescu - o noua carte a marelui poet apare dupa 40 de ani de la moartea sa - De dor de sufletul lui Andersen

today18 Apr. 2024
GHID FISCAL. Noi reguli de la ANAF pentru persoanele fizice care inchiriaza sau subinchiriaza bunuri mobile si imobile: cum se calculeaza taxele catre stat
Ultimele stiri economice

GHID FISCAL. Noi reguli de la ANAF pentru persoanele fizice care inchiriaza sau subinchiriaza bunuri mobile si imobile: cum se calculeaza taxele catre stat

today18 Apr. 2024
Primele semne clare de criza in imobiliare incep sa apara: raport oficial de la o institutie a statului
Imobiliare

Primele semne clare de criza in imobiliare incep sa apara: raport oficial de la o institutie a statului

today18 Apr. 2024
Idei de activitati care-ti aduc bani de acasa: iti trebuie doar un calculator, internet si un card bancar pe care sa ti se vireze banii
Banii tai - sectiune de educatie...

Idei de activitati care-ti aduc bani de acasa: iti trebuie doar un calculator, internet si un card bancar pe care sa ti se vireze banii

today18 Apr. 2024

Aboneaza-te la Newsletterul Gratuit.
Zilnic in Inboxul tau.

Vrei sa fii la curent cu cele mai noi articole despre Antreprenoriat, Economie, Imobiliare, Auto, IT&C si sa primesti GRATUIT Raportul Special:

"E-FACTURA. E-TRANSPORT: SANCTIUNI. AMENZI. SOLUTII PRACTICE"


Da, vreau informatii despre produsele Rentrop&Straton. Sunt de acord ca datele personale sa fie prelucrate conform Regulamentului UE 679/2016
x