Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie

Romania a incheiat Campionatul European de haltere 2018 cu zeci de medalii


Romania a incheiat Campionatul European de haltere 2018 cu zeci de medalii
de la 02 Apr. 2018
Romania a incheiat Campionatul European de haltere 2018 cu zeci de medalii
Tags: campionatul europene de halterehalteremedalii romaniaizvoraniandreea aanei

Tara noastra a incheiat duminica, Campionatele Europene de haltere de la Izvorani, obtinand 26 de medalii. Rezultatul este un record absolut pentru Romania. In 2017, sportivii nostri au cucerit 17 medalii, la competitiile de la Split.


In acest an, tara noastra a fost gazda Campionatelor Europene de haltere la seniori, competitie care a avut loc la Izvorani. Romania a mai gazduit campionatul si in anul 1972, competitia desfasurandu-se atunci la Constanta.

26 de medalii la Campionatele Europene de la Izvorani, pentru Romania

Sportivii nostri au reusit o performanta remarcabila, cucerind 26 de medalii (9 de aur, 8 de argint, 9 de bronz). Fetele au cucerit 15 medalii (6 aur, 4 argint, 5 bronz), iar baietii 11 (3 aur, 4 argint, 4 bronz). 

In ultima zi a competitiei, duminica, Andreea Aanei a cucerit trei medalii de bronz la categoria  +90 kg. Aanei a ocupat locul al treilea la stilul smuls, cu 102 kg, devansata de Krisztina Magat (Ungaria), 104 kg, si de poloneza Aleksandra Mierzejewska, 103 kg.

Din pacate, romanca a ratat ultima incercare, la 105 kg, care i-ar fi adus aurul daca era reusita.

La aruncat, Aanei a ridicat 120 kg, la prima incercare, dar apoi a ratat la 129 kg si a renuntat la ultima incercare. Aurul fiind astfel adjudecat de Mierzejewska, cu 134 kg, iar argintul a revenit unguroaicei Magat, cu 132 kg.
 

Au mai cucerit medalii la CE Haltere 2018

Elena Andries – trei de aur (smuls, aruncat si total) la categoria 48 kg, Ilie Ciotoiu – doua de bronz (aruncat si total) la 56 kg, Ionut Ilie – doua de bronz (aruncat si total) la 62 kg, Andreei Penciu – argint (smuls) si bronz (total) la 58 kg, Maria Grigoriu – bronz (aruncat) la 58 kg, Paul Dumitrascu – argint (aruncat) la 69 kg, Loredana Toma – trei de aur (smuls, aruncat, total) la 63 kg, Irina Lepsa – argint (smuls, aruncat, total) la 63 kg, Razvan Martin – aur (smuls) si doua de argint (aruncat si total) la 77 kg, Nicolae Onica – doua de aur (aruncat, total) si una de argint (smuls) la 94 kg, Andreea Aanei – trei de bronz (smuls, aruncat, total), la cat. +90 kg.

Citeste si: Top 10 esecuri ale marilor personalitati
 

Senior Editor Manager.ro


Ti-a placut acest articol?
Da Like, Printeaza sau trimite prin WhatsApp si Email!
Cat de utila va este aceasta informatie?
Noteaza folosind stelele

Rating:


Nota: 5 din 5 - 1 vot.
Manager


Newsletter zilnic GRATUIT
7 modele de contracte si formulare - actualizate conform GDPR 2019
Aboneaza-te GRATUIT la Newsletter-ul Manager.ro pentru a primi cele mai proaspete informatii si analize referitoare la subiectele care te intereseaza!


Da, vreau informatii despre produsele Rentrop&Straton. Sunt de acord ca datele personale sa fie prelucrate conform Regulamentul UE 679/2016
Top imagine

Comentarii

0 comentarii


Atentie! Pentru a activa formularul, trebuie sa raspundeti corect la intrebare!

Top imagine
Newsletter zilnic GRATUIT
7 modele de contracte si formulare - actualizate conform GDPR 2019
Aboneaza-te la newsletterul Manager.ro si primeste ultimele noutati pe email.

Va oferim CADOU un Raport Special Gratuit  "7 modele de contracte si formulare - actualizate conform GDPR 2019".


Recomandari MANAGER.RO


Cele mai citite stiri
Advertisement
Aboneaza-te la Newsletterul Gratuit.
Zilnic in Inboxul tau.
Vrei sa fii la curent cu cele mai noi articole despre Antreprenoriat, Economie, Imobiliare, Auto, IT&C si sa primesti GRATUIT Raportul Special:

"7 modele de contracte si formulare - actualizate conform GDPR 2019"


Da, vreau informatii despre produsele Rentrop&Straton. Sunt de acord ca datele personale sa fie prelucrate conform Regulamentului UE 679/2016