Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie

Cum arata noul Parlament, format din 588 de senatori si deputati. Lista COMPLETA


Cum arata noul Parlament, format din 588 de senatori si deputati. Lista COMPLETA
de la 12 Dec. 2012
Cum arata noul Parlament, format din 588 de senatori si deputati. Lista COMPLETA
Tags: parlamentsenatcamera deputatilorppddmandatusl

Viitorul Parlament al Romaniei va fi format din 588 de parlamentari, care isi vor desfasura mandatul intre 2012 si 2016, reprezentand USL, ARD, PPDD, UDMR, inclusiv cei 18 deputati ai minoritatilor nationale, altele decat cea maghiara, informeaza Agerpres.


BEC a comunicat marti datele finale dupa centralizarea proceselor verbale din toate sectiile de votare.

Potrivit BEC, la Senat, USL a obtinut 60,10%, ARD - 16,70%, PP-DD - 14,65% si UDMR - 5,23%. La Camera Deputatilor, USL a castiga 58,63% din voturi, ARD - 16,50%, PP-DD - 13,99%, UDMR - 5,13%. Prezenta la urne a fost de 41,76%.

Cele mai multe mandate in viitorul guvern le va avea USL (273 la Camera Deputatilor, 122 la Senat), urmata de ARD (56 la Camera Deputatilor si 24 la Senat), PP-DD (47 la Camera Deputatilor si 21 la Senat), UDMR (18 la Camera Deputatilor, 9 la Senat).

Cei mai multi candidati ARD si-au obtinut mandatele la redistribuire. Chiar si liderii marcanti au fost supusi emotiilor - au trebuit sa astepta decizia Birourilor electorale de judet sau a BEC.

Ne confruntam, de asemenea, cu o premiera, in cazul Partidul Poporului - Dan Diaconescu, care reuseste pentru prima oara sa treaca pragul electoral si sa intre in Parlament, dupa ce, la alegerile locale din vara lui 2012, partidul lui "DD" a obtinut la votul politic un scor de 8,96%, situandu-se pe locul al III-lea intre competitori, informeaza sursa citata.

Camera Deputatilor



Alba

Colegiul 1 - Potor Calin USL

Colegiul 2 - Negrut Clement ARD redistribuire

Colegiul 3 - Simedru Dan-Coriolan USL

Colegiul 4 - Comsa Cornel-George PP-DD redistribuire (foto)

Colegiul 5 - Dirzu Ioan USL



Arad

Colegiul 1 - Maduta Flavius-Luigi USL

Colegiul 2 - Boghicevici Claudia ARD redistribuire

Colegiul 3 - Scheau Ion PP-DD redistribuire

Colegiul 4 - Calimente Mihaita USL

Colegiul 5 - Pistru-Popa Eusebiu-Manea ARD redistribuire

Colegiul 6 - Caprar Dorel Gheorghe USL

Colegiul 7 - Dalca Stefan Petru PP-DD redistribuire



Arges

Colegiul 1 - Marin Gheorghe USL

Colegiul 2 - Draghici Mircea Gheorghe USL

Colegiul 3 - Bucura- Oprescu Sorina USL

Colegiul 3 - Deaconu Mihai PP-DD mandat suplimentar

Colegiul 4 - Nicolescu Teodor-Catalin USL

Colegiul 5 - Niculescu-Duvaz Bogdan-Nicolae USL

Colegiul 6 - Vasilica Radu Costin USL

Colegiul 6 - Dumitru Ioana Jenica PP-DD mandat suplimentar

Colegiul 7 - Constantin Daniel USL

Colegiul 8 - Gerea Andrei-Dominic USL

Colegiul 9 - Radulescu Catalin-Marin USL

Colegiul 9 - Teodorescu Catalin Florin ARD mandat suplimentar



Bacau

Colegiul 1 - Marcu Nicu USL

Colegiul 2 - Necula Cosmin USL

Colegiul 3 - Ciubotaru Lucian-Manuel USL

Colegiul 4 - Sova Lucian USL

Colegiul 5 - Marcu Viorica USL

Colegiul 5 - Melinte Ion PP-DD mandat suplimentar

Colegiul 6 - Avram Constantin USL

Colegiul 6 - Vreme Valerian ARD mandat suplimentar

Colegiul 7 - Palar Ionel USL

Colegiul 7 - Smarandache Miron Alexandru PP-DD mandat suplimentar

Colegiul 8 - Iancu Iulian USL

Colegiul 9 - Hrebenciuc Viorel USL

Colegiul 10 - Vlase Petru Gabriel USL



Bihor

Colegiul 1 - Cseke Attila-Zoltan UDMR

Colegiul 2 - Szabo Odon UDMR redistribuire

Colegiul 3 - Varga Lucia-Ana USL

Colegiul 3- Hulea Ioan - PP-DD mandat suplimentar

Colegiul 4 - Costin Gheorghe USL

Colegiul 4- Laza Matiuta Liviu ARD mandat suplimentar

Colegiul 5 - Bogdan Gheorghe-Danut USL

Colegiul 6 - Roman Ioan-Sorin USL

Colegiul 7 - Draghici Sonia-Maria USL

Colegiul 8 - Cupsa Ioan USL

Colegiul 9 - Chereches Florica USL



Bistrita-Nasaud

Colegiul 1 - Pana Adriana-Doina USL

Colegiul 2 - Suciu Vasile-Daniel USL

Colegiul 3 - Ioan Oltean ARD redistribuire

Colegiul 4 - Dolha Nechita-Stelian USL



Botosani

Colegiul 1 - Gireada Dumitru-Verginel USL

Colegiul 2 - Dolineaschi Andrei USL

Colegiul 3 - Anusca Roxana-Florentina USL

Colegiul 3 - Minca Liliana PP-DD mandat suplimentar

Colegiul 4 - Soptica Costel USL

Colegiul 5 - Balta Mihai USL

Colegiul 5- Roman Cristian Constantin ARD mandat suplimentar

Colegiul 6 - Ciofu Tamara-Dorina USL



Brasov

Colegiul 1 - Zamfir Daniel-Catalin USL

Colegiul 2 - Ochi Ion USL

Colegiul 3 - Dontu Mihai Aurel USL

Colegiul 3 - Grecea Maria PP-DD mandat suplimentar

Colegiul 4 - Nita Constantin USL

Colegiul 5 - Nita Emil USL

Colegiul 5- Andronache Gabriel ARD mandat suplimentar

Colegiul 6 - Adam Ion USL

Colegiul 7 - Dinita Ion USL

Colegiul 8 - Petre Roman USL

Colegiul 8 - Ialomitianu Gheorghe ARD mandat suplimentar



Braila

Colegiu 1 - Petrea Dorin Silviu USL

Colegiul 2 - Varga Vasile USL

Colegiul 2- Nazare Alexandru ARD mandat suplimentar

Colegiul 3 - Dragomir Viorel Marian USL

Colegiul 3 - Nistor Marioara PP-DD mandat suplimentar

Colegiul 4 - Tudose Mihai USL

Colegiul 5 - Rizea Cristian USL



Buzau

Colegiul 1 - Scutaru Adrian George USL

Colegiul 2 - Mocanu Adrian USL

Colegiul 3 - Holban Titi USL

Colegiul 4 - Cocei Erland USL

Colegiul 5 - Ghiveciu Marian USL

Colegiul 5 - Coman Gheorghe PP-DD mandat suplimentar

Colegiul 6 - Nicolicea Eugen USL

Colegiul 7 - Ciolacu Ion Marcel USL

Colegiul 7 - Preda Cezar Florin ARD mandat suplimentar



Caras Severin

Colegiul 1 - Benga Ioan USL

Colegiul 1 - Blanariu Valentin PP-DD mandat suplimentar

Colegiul 2 - Tocut Dan Laurentiu USL

Colegiul 3 - Tabugan Ion USL

Colegiul 4 - Rusu Valentin USL

Colegiul 5 - Mocioalca Ion USL

Colegiul 5 - Schelean Valeria Diana ARD mandat suplimentar



Calarasi

Colegiul 1 - Florea Daniel USL

Colegiul 1 - Dragomir Maria PP-DD mandat suplimentar

Colegiul 2 - Steriu Valeriu Andrei USL

Colegiul 2 - Iliuta Vasile ARD mandat suplimentar

Colegiul 3 - Motreanu Dan Stefan USL

Colegiul 4 - Niculae Aurel USL

Colegiul 5 - Surdu Raluca USL



Cluj

Colegiul 1 - Oros Nechita Adrian USL redistribuire

Colegiul 2 - Cataniciu Steluta-Gustica USL redistribuire

Colegiul 3 - Cristea Aurelia USL redistribuire

Colegiul 4 - Gurzau Adrian ARD redistribuire

Colegiul 5 - Zlati Radu USL

Colegiul 6 - Itu Cornel USL

Colegiul 7 - Moldovan Ioan PP-DD redistribuire

Colegiul 8 - Irimie Vicentiu Mircea ARD redistribuire

Colegiul 9 - Uioreanu Elena Ramona USL

Colegiul 10 - Mate Andras Levente UDMR redistribuire



Constanta

Colegiul 1 - Dragomir Gheorghe USL

Colegiul 1 - Tararache Mihai PP-DD mandat suplimentar

Colegiul 2 - Lupu Mihai USL

Colegiul 3 - Dumitrache Ileana Cristina USL

Colegiul 3 - Condurateanu Andrei Razvan PP-DD mandat suplimentar

Colegiul 4 - Babus Radu USL

Colegiul 5 - Manea Victor Gheorghe USL

Colegiul 6 - Martin Eduard Stelian USL

Colegiul 7 - Dobrea Mircea Titus USL

Colegiul 8 - Mitrea Manuela USL

Colegiul 9 - Cernea Remus Florinel USL

Colegiul 9 - Culetu Danut ADR mandat suplimentar

Colegiul 10 - Voicu Madalin Stefan USL

Colegiul 10 - Gheorghe Florin ARD mandat suplimentar



Covasna

Colegiul 1 - Marko Attila Gabor UDMR

Colegiul 2 - Marton Arpad Francisc UDMR

Colegiul 3 - Fejer Laszlo Odon UDMR

Colegiul 4 - Grama Horia USL redistribuire



Dambovita

Colegiul 1 - Horga Vasile USL

Colegiul 2 - Plumb Rovana USL

Colegiul 3 - Stan Ion USL

Colegiul 4 - Pargaru Ion USL

Colegiul 4 - Popescu Florin Aurelian ARD mandat suplimentar

Colegiul 4 - Popa Radu Mihai PP-DD mandat suplimentar

Colegiul 5 - Stanciu Zisu USL

Colegiul 6 - Dumitru Georgica USL

Colegiul 7 - Savoiu Ionut Cristian USL

Colegiul 8 - Moldovan Carmen Ileana USL

Colegiul 8 - Vladu Iulian ARD mandat suplimentar



Dolj

Colegiul 1 - Enea Constantin Cosmin USL

Colegiul 1- Netoiu Gheorghe PP-DD mandat suplimentar

Colegiul 2 - Vasilescu Nicolae USL

Colegiul 2- Dascalu Constantin ARD mandat suplimentar

Colegiul 3 - Stroe Ionut Marian USL

Colegiul 4 - Gust-Bulosin Florentin USL

Colegiul 5 - Petrescu Petre USL

Colegiul 6 - Manda Iulian Claudiu USL

Colegiul 7 - Voicu Mihai Alexandru USL

Colegiul 8 - Iane Daniel USL

Colegiul 8- Stoica Stefan Bucur ARD mandat suplimentar

Colegiul 9 - Zgonea Valeriu Stefan USL

Colegiul 10 - Calin Ion USL



Galati

Colegiul 1 - Dobre Victor Paul USL

Colegiul 2 - Chirvasuta Laurentiu USL

Colegiul 2- Toader Mircea Nicu ARD mandat suplimentar

Colegiul 3 - Scarlat George USL

Colegiul 3- Chebac Eugen PP-DD mandat suplimentar

Colegiul 4 - Stefan Viorel USL

Colegiul 5 - Nica Dan USL

Colegiul 6 - Paslaru Florin Costin USL

Colegiul 7 - Rosca Lucretia USL

Colegiul 8 - Ciuca Liviu Bogdan USL

Colegiul 9 - Nechita Aurel USL



Giurgiu

Colegiul 1 - Nicolae Florian USL

Colegiu 2 - Anton Marin USL

Colegiul 3 - Teodorescu Ioan Viorel USL

Colegiul 3 - Ciobanu Liliana PP-DD mandat suplimentar

Colegiul 4 - Chitoiu Daniel USL



Gorj

Colegiul 1 - Rotaru Razvan PP-DD redistribuire

Colegiul 1- Cupa Ion ARD mandat suplimentar

Colegiul 2 - Weber Mihai USL

Colegiul 3 - Iriza Scarlat USL

Colegiul 4 - Khraibani Camelia USL

Colegiul 5 - Popeanga Vasile USL

Colegiul 5- Mocioi Niculina PP-DD mandat suplimentar

Colegiul 6 - Ponta Victor Viorel USL



Harghita

Colegiul 1 - Korodi Attila UDMR

Colegiu 2 - Kelemen Hunor UDMR

Colegiul 3 - Antal Istvan UDMR

Colegiul 4 - Moldovan Iosif UDMR

Colegiul 5 - Dusa Mircea USL redistribuire



Hunedoara

Colegiul 1 - Nistor Laurentiu USL

Colegiul 2 - Intotero Natalia Elena USL

Colegiul 3 - Rusanu Dan Radu USL

Colegiul 4 - Resmerita Cornel Cristian USL

Colegiul 5 - Iacob-Ridzi Monica PP-DD redistribuire

Colegiul 6 - Timpau Radu Bogdan USL

Colegiul 6- Muntean Mircia ARD mandat suplimentar

Colegiul 7 - Harau Eleonora Carmen USL



Ialomita

Colegiul 1 - Pocora Cristiana-Ancuta USL

Colegiul 1- Caloianu Mario Ernest PP-DD mandat suplimentar

Colegiul 2 - Neacsu Marian USL

Colegiul 3 - Gaina Mihaita USL

Colegiul 4 - Ionescu Aurelian USL

Colegiul 4 Gheorghe Tinel ARD mandat suplimentar



Iasi

Colegiul 1 - Cozmanciuc Corneliu Mugurel USL

Colegiul 2 - Fenechiu Relu USL

Colegiul 3 - Adascalitei Constantin USL

Colegiul 3 - Movila Petru ARD mandat suplimentar

Colegiul 4 - Mocanu Vasile USL

Colegiul 5 - Ratoi Neculai USL

Colegiul 6 - Stanciu Anghel USL

Colegiul 7 - Alexe Costel USL

Colegiul 8 - Emacu Gheorghe USL

Colegiul 8 - Bogdanici Camelia Margareta ARD mandat suplimentar

Colegiul 9 - Nichita Cristina USL

Colegiul 9 - Oajdea Vasile Daniel PP-DD mandat suplimentar

Colegiul 10 - Iacoban Sorin Avram USL

Colegiul 11 - Craciunescu Grigore USL

Colegiul 12 - Dobos Anton USL

Colegiul 12 - Blajut Viorel-Ionel PP-DD mandat suplimentar



Ilfov

Colegiul 1 - Stroe Radu USL

Colegiul 2 - Peia Minel USL

Colegiul 3 - Thuma Hubert Petru Stefan USL

Colegiul 3 - Burlacu Stefan PP-DD mandat suplimentar

Colegiul 4 - Hellvig Eduard Raul USL



Maramures

Colegiul 1 - Dolha Mircea USL

Colegiul 1 - Bonis Istvan UDMR mandat suplimentar

Colegiul 2 - Tataru Florin Criartian USL

Colegiul 3 - Matei Calin-Vasile-Andrei USL

Colegiul 4 - Man Mircea ARD redistribuire

Colegiul 5 - Borbelly Laszlo UDMR

Colegiul 5 - Fonta Nutu PP-DD mandat suplimentar

Colegiul 6 - Negrut Cornelia USL

Colegiul 7 - Arsene Ionel USL



Mehedinti

Colegiul 1 - Traicu Rodin USL

Colegiul 1 - Mihai Stanisoara ARD mandat suplimentar

Colegiul 2 - Daea Petre USL

Colegiul 3 - Palasca Viorel USL

Colegiul 4 - Manolache Marius USL



Mures

Colegiul 1 - Kerekes Karoly UDMR redistribuire

Colegiul 2 - Buciu Corneliu Florin USL redistribuire

Colegiul 3 - Kelemen Attila Bella Laszlo UDMR

Colegiul 4 - Urcan Ionas-Florin ARD redistribuire

Colegiul 5 - Borbelly Laszlo UDMR

Colegiul 6 - Sefer Cristian George PP-DD redistribuire

Colegiul 7 - Chirtes Ioan Cristian USL

Colegiul 8 - Gliga Vasile Gheorghe USL



Neamt

Colegiul 1 - Dragusanu Vasile Catalin USL

Colegiul 2 - Marcoci Vlad USL

Colegiul 2 - Stoica Mihaela ARD mandat suplimentar

Colegiul 3 - Harbuz Liviu USL

Colegiul 3 - Moisii Constantin PP-DD mandat suplimentar

Colegiul 4 - Udrea Elena ARD redistribuire

Colegiul 5 - Munteanu Ioan USL

Colegiul 6 - Ursarescu Dorinel USL

Colegiul 7 - Arsene Ionel USL

Colegiul 8 - Enache Marian USL



Olt

Colegiul 1 - Mot Constantin Stelian Emil USL

Colegiul 2 - Barbulet Daniel Ionut USL

Colegiul 3 - Iordache Florin USL

Colegiul 4 - Delureanu Virgil USL

Colegiul 5 - Ciocan Dan USL

Colegiul 5 - Niculescu Dumitru PP-DD mandat suplimentar

Colegiul 6 - Stirbu Gigel Sorinel USL

Colegiul 7 - Stanescu Alexandru USL

Colegiul 7 -Adam Luminita Pachel PP-DD mandat suplimentar



Prahova

Colegiul 1 - Rosca Mircea USL

Colegiul 2 - Guran Virgil USL

Colegiul 3 - Gavrilescu Gratiela Leocadia USL

Colegiul 4 - Ghita Sebastian Aurelian USL

Colegiul 5 - Teju Sorin USL

Colegiul 6 - Gunia Dragos Ionel ARD redistribuire

Colegiul 6- Tanase Razvan Ionut PP-DD mandat suplimentar

Colegiul 7 - Nicolae Alexandri USL

Colegiul 8 - Cosma Vlad Alexandru USL

Colegiul 9 - Ionescu George ARD redistribuire

Colegiul 10 - Epalu Ion USL

Colegiul 10- Anghel Gabriela Lola PP-DD mandat suplimentar

Colegiul 11 - Dumbravanu Paul USL

Colegiul 11- Anastase Roberta Alma ADR mandat suplimentar

Colegiul 12 - Sava Andrei Valentin USL



Satu Mare

Colegiul 1 - Paul Maria Andreea ARD redistribuire

Colegiul 2 - Silaghi Ovidiu Ioan USL redistribuire

Colegiul 3 - Petric Octavian USL redistribuire

Colegiul 4 - Erdei-Dolczki Istvan UDMR redistribuire

Colegiul 5 - Kereskenyi Gabor UDMR



Salaj

Colegiul 1 - Bode Lucian ARD redistribuire

Colegiul 2 - Sers Denes UDMR

Colegiul 3 - Nosa Iuliu USL

Colegiul 4 - Talos Gheorghe Mirel USL



Sibiu

Colegiul 1 - Tamaian Ioan USL

Colegiul 2 - Turcan Raluca ARD redistribuire

Colegiul 3 - Roman Gheorghe USL

Colegiul 4 - Axente Ioan USL

Colegiul 4- Puscas Iacob PP-DD mandat suplimentar

Colegiul 5 - Fraticiu Gheorghe USL

Colegiul 6 - Cazan Mircea Vasile USL



Suceava

Colegiul 1 - Baisanu Vasile Alexandru USL

Colegiul 1- Ardeleanu Sanda Maria ARD mandat suplimentar

Colegiul 2 - Balan Ioan ARD redistribuire

Colegiul 3 - Mirza Gavril USL

Colegiul 4 - Uricec Eugen Constantin USL

Colegiul 5 - Stan Ioan USL

Colegiul 6 - Galan Constantin USL

Colegiul 7 - Iane Ovidiu Cristian USL

Colegiul 8 - Bejinariu Eugen USL

Colegiul 9 - Pardau Dumitru USL

Colegiul 9- Cioata Cezar PP-DD mandat suplimentar

Colegiul 10 - Surugiu Iulian Radu USL



Teleorman

Colegiul 1 - Stefanescu Elena Catalina USL

Colegiul 2 - Simionescu Adrian Constantin USL

Colegiul 3 - Dragnea Nicolae Liviu USL

Colegiul 3- Bucur Constantin Alin PP-DD mandat suplimentar

Colegiul 4 - Boboc Valentin Gabriel USL

Colegiul 4- Militaru Lucian ARD mandat suplimentar

Colegiul 5 - Calotiva Florica Ica USL

Colegiul 6 - Almajanu Marin USL



Timis

Colegiul 1 - Cristian Horia USL

Colegiul 1- Samartineanu Cornel Mircea - ARD mandat suplimentar

Colegiul 2 - Grindeanu Sorin Mihai USL

Colegiul 2- Molnar Zsolt UDMR mandat suplimentar

Colegiul 3 - Grapini Maria USL

Colegiul 4 - Raducanu Ion USL

Colegiul 5 - Popoviciu Alin ARD redistribuire

Colegiul 6 - Tiuch Catalin USL

Colegiul 7 - Stragea Sorin Constantin USL

Colegiul 8 - Andea Petru USL

Colegiul 8- Diaconu Adrian Nicolae PP-DD mandat suplimentar

Colegiul nr. 9 - Covaci Dorel USL

Colegiu nr. 10 - Ciobanu Gheorghe USL



Tulcea

Colegiul 1 - Zaharcu Neviser USL

Colegiul 1- Gudu Vasile ARD mandat suplimentar

Colegiul 2 - Avram Marian USL

Colegiul 2- Codirla Liviu PP-DD mandat suplimentar

Colegiul nr. 3 - Popa Octavian Marius USL

Colegiul nr. 4 - Balan Ion USL



Vaslui

Colegiul 1 - Cristea Victor USL

Colegiul 2 - Bordeianu Dan USL

Colegiul 3 - Ciurariu Florin USL

Colegiul 4 - Solomon Adrian USL

Colegiul 4- Ciuhodaru Tudor PP-DD mandat suplimentar

Colegiul 5 - Birchall Ana USL

Colegiu 6 - Dima Toader USL

Colegiul 7- Stativa Irinel Ioan USL

Colegiul 7- Vizitiu Sergiu Constantin ARD mandat suplimentar



Valcea

Colegiul 1 - Dobrinescu Traian USL

Colegiul 1- Radulescu Romeo ARD mandat suplimentar

Colegiul 2 - Radulescu Constantin USL

Colegiul 3 - Mazilu Constantin USL

Colegiul 4 - Bleotu Vasile USL

Colegiul 4- Marian Ion Cristinel PP-DD mandat suplimentar

Colegiul 5 - Buican Cristian USL

Colegiul 6 - Vladoiu Aurel USL



Vrancea

Colegiul 1 - Nica Nicolae Ciprian USL

Colegiul 2 - Tilvar Angel USL

Colegiul 3 - Sapunaru Nini USL

Colegiul 4 - Mitrea Miron Tudor USL

Colegiul 5 - Tigaeru Rosca Laurentiu USL

Colegiul 5 - Murgu Neagu PP-DD mandat suplimentar

Colegiul 6 - Roman Victor USL

Colegiul 6 - Secara Florin Mihail ARD mandat suplimentar

SENAT



*** ALBA

Colegiul 1 - Atanasiu Teodor (USL) (foto)

Colegiu 2 - Peres Alexandru (ARD) - redistribuit



*** ARAD

Colegiul 1 - Ungureanu Mihai Razvan (ARD) - redistribuit

Colegiul 2 - Cristina Ioan (USL)

Colegiul 3 - Igas Traian Constantin (ARD) - redistribuit



*** ARGES

Colegiul 1 - Popa Ion (USL)

Colegiul 2 - Valeca Serban Constantin (USL)

Colegiul 2 - Cristache Iulian (PP-DD) - mandat suplimentar

Colegiul 3 - Tamaga Constantin (USL)

Colegiul 4 - Zisu Ionut Elie (USL)



*** BACAU

Colegiu 1 - Luchian Dragos (USL)

Colegiu 2 - Nistor Vasile (USL)

Colegiul 3 - Tataru Dan (USL)

Colegiul 4 - Draghici Damian (USL)

Colegiul 4 - Bujor Dumitru Marcel (PP-DD) - mandat suplimentar



*** BIHOR

Colegiul 1 - Biro Rozalia-Ibolya (UDMR)

Colegiul 2 - Bodea Cristian Petru (USL)

Colegiul 3 - Boeriu Vasile Victor (USL)

Colegiul 3 - Ghilea Gavrila (ARD) - mandat suplimentar

Colegiul 4 - Bodog Florian Dorel (USL)



***BISTRITA-NASAUD

Colegiul 1 - Dobra Dorin Mircea (USL)

Colegiul 2 - Denes Ioan (USL)

Colegiul 2 - Florian Daniel Cristian (ARD) - mandat suplimentar



*** BOTOSANI

Colegiul 1 - Fedorovici Doina Elena (USL)

Colegiu 2 - Mihailescu Petru Serban (USL)

Colegiul 2 - Popescu Corneliu (PP-DD) - mandat suplimentar

Colegiul 3 - Grigoras Viorel (USL)



*** BRASOV

Colegiul 1 - Grapa Sebastian (USL)

Colegiul 1 - Coste Marius (PP-DD) - mandat suplimentar

Colegiul 2 - Chiriac Viorel (USL)

Colegiul 3 - Ghise Ioan (USL)

Colegiul 3 - Popa Nicolae Vlad (ARD) - mandat suplimentar

Colegiul 4 - Neculoiu Marius (USL)



*** BRAILA

Colegiul 1 - Rotaru Ion (USL)

Colegiul 2 - Boboc Catalin (USL)

Colegiul 2 - Mihai Cristian Danut (PP-DD) - mandat suplimentar



*** BUZAU

Colegiul 1 - Teodorovici Eugen Orlando (USL)

Colegiul 2 - Tudor Doina Anca (USL)

Colegiul 3 - Mocanu Victor (USL)

Colegiul 3 - Popa Constantin (PP-DD) - mandat suplimentar



*** CARAS-SEVERIN

Colegiul 1 - Durut Aurel (USL)

Colegiul 2 - Secasan Iosif (USL)

Colegiul 2 - Purec Ion Simeon (PP-DD) - mandat suplimentar



*** CALARASI

Colegiul 1 - Tomoiaga Stefan Liviu (USL)

Colegiul 2 - Dumitrescu Iulian (USL)



*** CLUJ

Colegiul 1 - Tise Alin Paunel (ARD) - redistribuire

Colegiul 2 - Laszlo Attila (UDMR) - redistribuire

Colegiul 3 - Nicoara Marius Petre (USL)

Colegiul 4 - Cordos Alexandru (USL) - redistribuire



*** CONSTANTA

Colegiul 1 - Hasotti Puiu (USL)

Colegiul 2 - Moga Nicolae (USL)

Colegiul 2 - Vasiliev Marian (PP-DD) - mandat suplimentar

Colegiul 3 - Mazare Alexandru (USL)

Colegiul 4 - Banias Mircea Marius (USL)

Colegiul 4 - Chiru Gigi Christian (ARD) - mandat suplimentar



*** COVASNA

Colegiul 1 - Klarik Laszlo Attila (UDMR)

Colegiul 2 - Olosz Gergely (UDMR)

Colegiul 2 - Obreja Marius Lucian (USL) - mandat suplimentar



*** DAMBOVITA

Colegiul 1 - Badea Leonardo (USL)

Colegiul 2 - Rosca Stanescu Sorin Stefan (USL)

Colegiul 3 - Calcan Valentin Gigel (USL)

Colegiul 3 - Isaila Marius Ovidiu (ARD) - mandat suplimentar



*** DOLJ

Colegiul 1 - Anghel Cristiana Irina (USL)

Colegiul 1 - Dinca Marinica (ARD) - mandat suplimentar

Colegiul 1 - Solomon Antonie (PP-DD) - mandat suplimentar

Colegiul 2 - Fifor Mihai Viorel (USL)

Colegiul 3 - Voinea Florea (USL)

Colegiul 4 - Oprea Mario Ovidiu (USL)

Colegiul 5 - Geoana Mircea Dan (USL)



*** GALATI

Colegiul 1 - Butunoiu Ionel Daniel (USL)

Colegiul 1 - Marin Nicolae (PP-DD) - mandat suplimentar

Colegiul 2 - Saghian Gheorghe (USL)

Colegiul 3 - Ichim Paul (USL)

Colegiul 4 - Durbaca Eugen (USL)



*** GIURGIU

Colegiul 1 - Badalau Niculae (USL)

Colegiul 2 - Iliescu Lucian Iliescu (USL)



*** GORJ

Colegiul 1 - Dumitru-Dian Popescu (USL)

Colegiul 1 - Tudor Barbu (PP-DD) - mandat suplimentar

Colegiul 2 - Toni Grebla (USL)



*** HARGHITA

Colegiul 1 - Barna Tanczos (UDMR)

Colegiul 2 - Attila Verestoy (UDMR)



*** HUNEDOARA

Colegiul 1- Vasile-Cosmin Nicula (USL)

Colegiul 1 - Haralambie Vochitoiu (PP-DD) - mandat suplimentar

Colegiul 2 - Dorin Paran (USL)

Colegiul 3 - Mariana Campeanu (USL)



*** IALOMITA

Colegiul 1 - Marian Pavel (USL)

Colegiul 1 - Stefan Stoica (PP-DD) - mandat suplimentar

Colegiul 2 - Ion Toma (USL)



*** IASI

Colegiul 1 - Varujan Vosganian (USL)

Colegiul 1 - Ionel Agrigoroaei (PP-DD) - mandat suplimentar

Colegiul 2 - Sorin Constantin Lazar (USL)

Colegiul 3 - Florin Constantinescu (USL)

Colegiul 4 - Mihaela Popa (USL)

Colegiul 5 - Marin Burlea (USL)

Colegiul 5 - Dumitru Oprea (ARD) - mandat suplimentar



*** ILFOV

Colegiul 1 - Gabriela Firea (USL)

Colegiul 2 - Nicolae Nasta (USL)



*** MARAMURES

Colegiul 1 - Liviu Titus Pasca (USL)

Colegiul 1 - Mihai-Ciprian Rogojan (ARD) - mandat suplimentar

Colegiul 2 - Marius-Sorin Ovidiu Bota (USL)

Colegiul 3 - Liviu Marian Pop (USL)



*** MEHEDINTI

Colegiul 1 - Serban Nicolae (USL)

Colegiul 1 - Marius Balu (ARD) - mandat suplimentar

Colegiul 2 - Tudor Chiuariu (USL)



*** MURES

Colegiul 1 - Emil Marius Pascan (ARD) - redistribuire

Colegiul 2 - Marko Bela (UDMR)

Colegiul 3 - Akos Daniel Mora (USL) - redistribuire

Colegiul 4 - Petru Alexandru Fratean (USL)



*** NEAMT

Colegiul 1 - Eugen Nazare Tapu (USL)

Colegiul 2 - Ioan Chelaru (USL)

Colegiul 2 - Leonard Cadar (ARD) - mandat suplimentar

Colegiul 3 - Octavian Liviu Bumbu (USL)



*** OLT

Colegiul 1 - Darius Bogdan Valcov (USL)

Colegiul 2 - Mihai Nita (USL)

Colegiul 2 - Teiu Paunescu (PP-DD) - mandat suplimentar

Colegiul 3 - Dan Coman Sova (USL)



*** PRAHOVA

Colegiul 1 - Georgica Severin (USL)

Colegiul 2 - Daniel Savu (USL)

Colegiul 3 - Ion Luchian (USL)

Colegiul 3 - Dan Aurel Ionita (PP-DD) - mandat suplimentar

Colegiul 4 - Stefan Radu Oprea (USL)

Colegiul 5 - Augustin Constantin Mitu (USL)

Colegiul 5 - Andrei Liviu Volosevici (ARD) - mandat suplimentar



*** SATU MARE

Colegiul 1 - Valer Marian (USL)

Colegiul 2 - Csaba Pataki (UDMR)



*** SALAJ

Colegiul 1 - Alexandru Vegh (UDMR)

Colegiul 2 - Gheorghe Pop (USL)



*** SIBIU

Colegiul 1 - Sorin Iliesiu (USL)

Colegiul 1 - Ion Ariton (ARD) - mandat suplimentar

Colegiul 2 - Viorel Arcas (USL)

Colegiul 3 - Nicolae Neagu (USL)



*** SUCEAVA

Colegiul 1 - Neculai Bereanu (USL)

Colegiul 1 - Vasilica Steliana Miron (PP-DD) - mandat suplimentar

Colegiul 2 - Gheorghe Flutur (ARD) - redistribuire

Colegiul 3 - Ovidiu Dontu (USL)

Colegiul 4 - Mihai Neagu (USL)



*** TELEORMAN

Colegiul 1 - Nicoale Mohanu (USL)

Colegiul 1 - Florinel Dumitrescu (PP-DD) - mandat suplimentar

Colegiul 2 - Crin Antonescu (USL)

Colegiul 3 - Timotei Stuparu (USL)



*** TIMIS

Colegiul 1 - Ben-Oni Ardelean (USL)

Colegiul 2 - Petru Ehegartner (USL)

Colegiul 3 - Matei Suciu (USL)

Colegiul 3 - Vasile Blaga (ARD) - mandat suplimentar

Colegiul 4 - Ilie Sarbu (USL)

Colegiul 4 - Ioan Iovescu (PP-DD) - mandat suplimentar



*** TULCEA

Colegiul 1 - Octavian Motoc (USL)

Colegiul 2 - Trifon Belacurencu (USL)



*** VASLUI

Colegiul 1 - Doina Silistru (USL)

Colegiul 2 - Gabriela Cretu (USL)

Colegiul 3 - Nelu Tataru (USL)

Colegiul 3 - Dan Mihai Marian (ARD) - mandat suplimentar



*** VALCEA

Colegiul 1 - Laurentiu Florian Coca (USL)

Colegiul 1 - Florinel Butnaru (PP-DD) - mandat suplimentar

Colegiul 2 - Remus Daniel Nitu (USL)

Colegiul 3 - Marin Adranel Cotescu (USL)



*** VRANCEA

Colegiul 1 - Petru Filip (USL)

Colegiul 2 - Cristian Sorin Dumitrescu (USL)



Ti-a placut acest articol?
Da Like, Printeaza sau trimite prin WhatsApp si Email!
Cat de utila va este aceasta informatie?
Noteaza folosind stelele

Rating:


Nota: 5 din 5 - 1 vot.
Manager


Newsletter zilnic GRATUIT
7 modele de contracte si formulare - actualizate conform GDPR 2019
Aboneaza-te GRATUIT la Newsletter-ul Manager.ro pentru a primi cele mai proaspete informatii si analize referitoare la subiectele care te intereseaza!


Da, vreau informatii despre produsele Rentrop&Straton. Sunt de acord ca datele personale sa fie prelucrate conform Regulamentul UE 679/2016
Top imagine

Comentarii

0 comentarii


Atentie! Pentru a activa formularul, trebuie sa raspundeti corect la intrebare!

Top imagine
Newsletter zilnic GRATUIT
7 modele de contracte si formulare - actualizate conform GDPR 2019
Aboneaza-te la newsletterul Manager.ro si primeste ultimele noutati pe email.

Va oferim CADOU un Raport Special Gratuit  "7 modele de contracte si formulare - actualizate conform GDPR 2019".


Recomandari MANAGER.RO


Cele mai citite stiri




Advertisement
Aboneaza-te la Newsletterul Gratuit.
Zilnic in Inboxul tau.
Vrei sa fii la curent cu cele mai noi articole despre Antreprenoriat, Economie, Imobiliare, Auto, IT&C si sa primesti GRATUIT Raportul Special:

"7 modele de contracte si formulare - actualizate conform GDPR 2019"


Da, vreau informatii despre produsele Rentrop&Straton. Sunt de acord ca datele personale sa fie prelucrate conform Regulamentului UE 679/2016